Čítajme si v prírode

12.09.2019

Projekt Čítajme si v prírode, založila naša stacionárska mama Milica a jej stacionárska dcéra Mirka. Premiéru mal v roku 2015 a záujem oň, nás každoročne spája v EcoParku v Prešove.

Spája nás láska ku knihe

Piaty ročník sa konal dňa 12.9.2019. a zúčastnilo sa ho vyše 100 milovníkov kníh z organizácií venujúcich sa osobám s ŤZP.

"Kniha je nástrojom, ktorý zapaľuje predstavivosť."                                                                                      Alan Bennett

Tohtoročnou témou bola slovenská ľudová kultúra. Hneď na úvod podujatia sme sa zahriali čitateľskou rozcvičkou, ktorá spočívala v hre na tlmočníkov - štyri dvojice medzi sebou súťažili v prekladaní slovíčok zo šarišského nárečia do spisovnej slovenčiny. S rozcvičenými jazykmi sme sa pustili do tradičného čitateľského maratónu. Čakala nás aj rozcvička tela - úlohou odvážlivcov bolo čo najrýchlejšie prebehnúť knižnou prekážkovou dráhou. Odmenou po zahrievacích kolách bolo pre nás sladké občerstvenie. Správne posilnený sme sa pustili do čitateľského chaosu - všetci zúčastnení sa naraz čítali svoje knihy - miestami to znelo ako v úli ;) Chaos nastal aj na našom gazdovskom dvore - smelý šikovníci museli zahnať roztratené húsky (balóny) späť do dvora (ohrádky). Program podujatia oživili naši kamaráti z o. z. Most do duše, ktorí si pre hostí pripravili ukážku ľudovej veselice - zaspievali nám ľudové piesne a zatancovali ľudové tance. Po nej nasledovala sladká súťaž v mlsaní haboša. Poniektorí súťažiaci sa zmenili na Mikuláškov :D A aby sme nezabudli na cieľ nášho stretnutia - vrátili sme sa k čitateľským zručnostiam - otestovali sme sa v čítaní s porozumením. Posledná pripravená súťaž bola orientovaná na tradičnú slovenskú architektúru a úlohou súťažiacich bolo čo najrýchlejšie postaviť chalúpku. To, či malo naše podujatie význam sme v závere overili pomocou krátkeho vedomostného kvízu. 

Veľmi pekne ďakujeme firme PolygrafPrint, s.r.o. Prešov a kníhkupectvu Kniha Plus, ktoré nám venovali krásne knihy pre súťažiacich. A za sladučkú súťaž ďakujeme cukrárni Mily.
© 2020 Občianske združenie | Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky