Trojgeneračné hlinené umenie

02.04.2020

Tento projekt sa môže realizovať vďaka Nadácii VÚB a jej grantového programu Komunitné granty 2019, v ktorom sme sa úspešne uchádzali o podporu vo výške 3960 eur.

https://www.nadaciavub.sk/grantove-programy/komunitne-granty/komunitne-granty-2019-2.html

Pomáhame rozvíjať umelecké zručnosti

Cieľom tohto projektu je podporiť rozvoj umeleckých zručností troch generácií. Je určený pre deti, mladých dospelých s ťažkým zdravotným znevýhodnením a seniorov. Každá generácia má svoje čaro, potreby a predstavy, a tak bude úžasné sledovať vzájomný vplyv na individuálnu i skupinovú umeleckú tvorbu. Počas projektu budeme klásť dôraz na medzigeneračnú spoluprácu a vzťahy. Ďalším cieľom je podporiť záujem o hlinené remeslá a preto sa projekt bude realizovať v 3 organizáciách v Prešove formou pravidelných umeleckých workshopov (o.z. Most do duše, o.z. Nie sme sami DC a DS Sabinovská 34 v Prešove).

"Cieľom umenia nie je reprezentovať vonkajší vzhľad vecí, ale ich vnútorný význam."                                                                                                                                                                                                                            Aristoteles 

Začiatkom decembra 2019 ste mali možnosť hlasovať za náš výnimočný projekt. Dňa 15.12.2019 sme to spoločnými silami zvládli a vďaka Vaším hlasom sme sa dostali na postupovú priečku. Nový rok 2020 sme začali podpisom zmluvy, objednávaním tovaru a organizovaním spoločných stretnutí. Vo februári sa realizovalo prvé kontaktné stretnutie zástupcov zapojených organizácií a v marci sme dostali vytúžený veľký balík - a v ňom boli hrnčiarské kruhy, pec na vypaľovanie hlinených výrobkov, hlinu, glazúru, špachtle .... Spoločné workshopy - trojgeneračné hlinené dielne sme však, vzhľadom na nepriaznivú situáciu súvisiacu so šírením koronavírusu, museli odložiť.

Už sa tešíme na spoločné tvorivé dielne a zábavu, ktorú počas nich zažijeme ;)

O ich realizácii Vás budeme priebežne informovať.


© 2020 Občianske združenie | Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky