Virtuálna výstava k projektu "Trojgeneračné hlinené umenie"

06.10.2020

Srdečne Vás pozývame na našu virtuálnu výstavu, ktorej cieľom je informovať Vás o realizácii a priebehu projektu "Trojgeneračné hlinené umenie". Tento projekt sa realizoval vďaka finančnej podpore VÚB Nadácie, ktorá nám poskytla dotáciu vo výške 3960 Eur.

Aj keď nám jeho realizáciu a priebeh skomplikovala nepriaznivá situácia súvisiaca so šírením nákazy nového vírusu COVID-19, nevzdali sme sa a jeho realizáciu sme prispôsobili novým podmienkam.

Dňa 30.1.2020 nás na otváracom stretnutí srdečne privítali  seniori z DC a DS na Sabinovskej ulici v Prešove. Cieľom stretnutia bolo ozrejmiť si nasledujúci priebeh spoločných aktivít, keďže do projektu sú zapojené tri organizácie.

Začiatkom marca nás potešil veľký balík - s potešením a radosťou sme otvárali jednotlivé krabice a tešila sa na to, čo nás čaká. Dočkali sme sa - spojazdnili sme hrnčiarsky kruh, vyskúšali sme pec na vypaľovanie a tešili sa z práce s hlinou.


Následne nás Však rozdelila nepriaznivá situácia so šírením nákazy COVID-19. počas tohto obdobia sme boli vďační sa novodobé technické objavy - možnosť ostať v kontakte prostredníctvom telefónu, sociálnych sietí a internetu sa nám podarilo ostať v kontakte.

Uvoľnenie opatrení predchádzajúcich šíreniu nákazy COVID-19 nám umožnilo zrealizovať spoločný výlet do Archeoparku v Hnušovciach nad Topľou, kde sa konal workshop, ktorého súčasťou bola aj práca s hlinou. 

Kvôli dodržiavaniu všetkých platných nariadení a odporúčaní hlavného hygienika SR a pre dodržanie bezpečnosti a ochrany zdravia našich seniorov, detí s ŤZP a tiež aj našich klientov s ŤZP sme sa rozhodli presunúť aktivity do jednotlivých organizácií, no aj naďalej sme ostali v spojení vďaka sociálnym sieťam a vzájomným telefonátom. A takto sa nám darilo:

Veľmi pekne ďakujem Nadácii VÚB, ktorá nám prostredníctvom komunitných grantov umožnila zakúpiť hrnčiarske kruhy, pec na vypaľovanie, hrnčiarsku hlinu, glazúru a ostatný potrebný materiál. 

Ďakujeme každému, kto zahlasoval za náš projekt a nie len Vám, ale každému kto nás má rád a kto verí v našu šikovnosť. 

Ďakujeme 

© 2020 Občianske združenie | Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky